o spoločnosti

PFS a.s. Brezová pod Bradlom je tradičným slovenským výrobcom pružín a tvarových dielov z drôtu a oceľovej pásky. Firma bola založená v roku 1995 ako pokračovateľ dnes už viac ako 50-ročnej tradície výroby pružín v Brezovej pod Bradlom.

Naše výrobky nachádzajú široké uplatnenie v celom rade priemyselných odvetví. Najvýznamnejším z nich je v súčasnosti automobilový priemysel a jeho subdodávatelia. Od svetiel cez zámky až po spojky a mnoho ďalších miest v automobiloch nájdete množstvo pružín a pružných dielov. V súčasnom globalizovanom svete, kde výrobcovia komponentov dodávajú svoje často unifikované výrobky do rôznych typov áut, sa s našimi pružinami môžete stretnúť naozaj takmer po celom svete.

Podobné pravidlá dnes platia aj v ďalších odvetviach, či už ide o bielu techniku, elektrotechniku alebo poľnohospodárstvo či stavebníctvo. To samozrejme zvyšuje nároky na kvalitu dodávaných dielov. Preto naše výrobky vyrábame podľa najvyšších štandardov kvality definovaných najmä automobilovým priemyslom.

Dodávateľov materiálu vyberáme podľa prísne stanovených požiadaviek na kvalitu. Okrem štandardných pružinových materiálov používame v prípade požiadavky aj materiály so špeciálnym zložením alebo mechanickými vlastnosťami.

Na výrobu podľa potreby používame širokú škálu výrobných zariadení od jednoduchých takmer jednoúčelových strojov až po najmodernejšie počítačom riadené tvarovacie automaty. To isté platí pre dokončovacie operácie ako je brúsenie, otryskávanie, popúšťanie, kalenie alebo cyklovanie.

Ponúkame Vám taktiež celú radu povrchových úprav pružín podľa požiadaviek na odolnosť voči korózii alebo na estetické vlastnosti. Či sa jedná o čiernenie, fosfátovanie, pozinkovanie, alebo o moderné úpravy typu Delta MKS používané opäť najmä v automobilovam priemysle, to všetko zabezpečujeme priamo v našej firme. Čo sa týka Delta MKS, sme dokonca jediný licencovaný slovenský dodávateľ týchto úprav.

Spoľahlivý partner

s viac ako 50 ročnou tradíciou

PFS a.s. je tradičným výrobcom pružín a pružných dielov z drôtu a oceľovej pásky na Slovensku. Dlhoročné skúsenosti vo výrobe pružín z nás robia spoľahlivého a dôveryhodného partnera.